category cover image
دسترسی سریع
تاریخ سفر:

اردیبهشت ماه

ایرلاین:

قشم ایر


شروع قیمت از: 16,000,000 تومان

مشاهده جزییات
تاریخ سفر:

اردیبهشت ماه

ایرلاین:

اتوبوس


شروع قیمت از: 8,000,000 تومان

مشاهده جزییات
تاریخ سفر:

اردیبهشت ماه

ایرلاین:

قشم ایر


شروع قیمت از: 17,200,000 تومان

مشاهده جزییات

ویدیو گردشگری کربلا


کربلا شهری در جنوب کشور عراق است و با پایتخت آن فاصله ای حدود 100 کیلومتر دارد. با وجود این که غالبا تور کربلا را برای مقاصد زیارتی انتخاب می کنند اما گشت و گذار در کربلا و اطراف آن هم خالی از لطف نیست.

اطلاعات سفر به کربلا


phone
پیش شماره: +964
duration
زمان سفر: 1:25 دقیقه
passport
ویزا: دارد
currency
واحد پول: دینار
relegion
مذهب: مسلمان
language
زبان: عربی
emergency
اورژانس: 122
distance
فاصله از مرز: حدود 695 کیلومتر
police
پلیس: 104
clock difference
اختلاف ساعت: 01:30 دقیقه

سفر به مهمترین شهرهای شیعیان جهان با تور کربلا


تور کربلا به عنوان سفری زیارتی در بین مقاصد تور خارجی گردشگران بسیاری دارد. سالانه مردم زیادی از سراسر دنیا راهی تور کربلا می شوند. چیزی که باعث این حجم از گردشگر به کربلا شده است، موضوع مذهبی و تاریخی آن است. واقعه ای تاریخی که برای مسلمانان خصوصا شیعیان از اهمیت بسیاری برخوردار است. از این جهت گردشگران ایرانی بخشی از اصلی ترین زائرین سفر به کربلا هستند. در این میان تور کربلا اربعین بیشترین میزان گردشگر را به خود اختصاص داده است.

کربلا یکی از مهم ترین قطب های مذهبی دنیا است که  در زمان اربعین شاهد بزرگ ترین گرد همایی مسلمانان جهان است. زمانی که از اقصی نقاط دنیا به ویژه ایران راهی این منطقه می شوند. در این زمان با برگزاری مراسم ویژه مسلمانان فارغ از ملیت با یکدیگر متحد می شوند. البته تور کربلا در تمام طول سال طرفدار دارد. زائران ایرانی در بسیاری از مناسبت های مذهبی سفر به این شهر را انتخاب می کنند.

کربلا شهری در جنوب کشور عراق است و با پایتخت آن فاصله ای حدود 100 کیلومتر دارد. با وجود این که غالبا تور کربلا را برای مقاصد زیارتی انتخاب می کنند اما گشت و گذار در کربلا و اطراف آن هم خالی از لطف نیست. قصر عطشان، قلعه هندی، قلعه اخیضر، آرامگاه امیرکبیر و نهر علقمه از دیدنی ها و آثار تاریخی این شهر هستند. البته از آن جایی که کربلا چندین بار مورد حمله تروریستی قرار گرفته است بهتر است به تنهایی عازم این شهر نشوید و سفر خود را با تور انجام دهید.

همه-چیز-درباره-تور-کربلا

راهنمای سفر به کربلا

  • زبان رسمی: عربی و کردی
  • واحد پول: دینار عراق
  • کد تلفن عراق: 964+
  • کد تلفن کربلا: 40
  • پلیس: ۱۰۴
  • فوریت های پزشکی: ۱۲۲
  • آتش نشانی: ۱۱۵

برای سفر به کربلا باید چند نکته را مد نظر داشته باشید. قبل از هر چیزی بهتر است بدانید این شهر در زمان مراسم های مذهبی بسیار شلوغ است و گردشگران مسلمان از سراسر دنیا به آن سفر می کنند. بنابراین اگر به هر دلیلی تمایل به حضور در فضای این چنین شلوغ را ندارید بهتر است زمان دیگری را برای سفر انتخاب کنید. همین طور فراموش نکنید که این حجم از زائر در کربلا باعث پر شدن ظرفیت هتل ها و اقامتگاه ها می شود. پس نحوه رزرو تور کربلا در زمان های خاص را طوری برنامه ریزی کنید که از سفر جا نمانید. خرید بلیط، رزرو هتل، رزرو تور و ... همه را باید از قبل انجام دهید.

یکی از مواردی که در کیفیت سفر اثر گذار است، شرایط جوی مقصد است. آب و هوای کربلا به دلیل موقعیت جغرافیایی اش گرم و خشک است و بخش زیادی از آن را صحرا تشکیل داده است. بنابراین انتظار می رود تابستان های بسیار گرم و طاقت فرسایی داشته باشد. زمستان ها هوا معمولا معتدل است و کمتر هوای سرد حاکم است. این یکی از دلایلی است که باعث می شود سفر به کربلا در تابستان کاهش پیدا کند و برعکس استقبال بیشتری از زمستان ها شود. یکی دیگر از مواردی که در حجم زائرین کربلا نقش دارد، مناسبت های مذهبی است. به عنوان مثال در اربعین حسینی در کربلا بیشترین میزان مسافر دیده می شود و شلوغغ ترین زمان خود را دارد.

برای سفر به کربلا دو گزینه پیش رو دارید. هم می توانید از تورهای گردشگری استفاده کنید و هم از طریق سازمان حج اقدام کنید. یکی از تفاوت های تورهای سازمان حج و تورهای گردشگری به مقصد کربلا در ایرلاین هواپیما است. اغلب آژانس های گردشگری از قبل و به طور برنامه ریزی شده ای می دانند که پروازها توسط چه ایرلاینی انجام می شود. در حالی که در سفر با کاروان های سازمان حج نوع ایرلاین در لحظات آخر مشخص می شود. البته تمام این موضوعات باعث می شود که هزینه های این دو نیز با یکدیگر متفاوت باشد. در تورهای سازمان حج عوارض ورود به نجف از زائر دریافت نمی شود در حالی که در سفر با آژانس های گردشگری این عوارض باید توسط مسافر پرداخت شود. به طور کلی هزینه های سفر با آژانس گردشگری گران تر از هزینه سفر با سازمان حج است. در تورهای سازمان حج و زیارت، یک شب در کاظمین اقامت خواهید داشت اما این گزینه در تورهای گردشگری وجود ندارد و یک گردش روزانه در این شهر انجام می شود.

جدای از این، سفر به کربلا به صورت زمینی و هوایی انجام می شود. سفر هوایی به فرودگاه ... نجف انجام می شود. مسافران بعد از آن به سمت کربلا حرکت خواهند کرد. فاصله نجف تا کربلا 80 کیلومتر است. سفر زمینی با قطار و اتوبوس انجام می شود. طبیعتا سفرهای زمینی نسبت به سفرهای هوایی ارزان تر است که البته طولانی تر هم هست. تور ارزان کربلا در دسته تورهای زمینی قرار می گیرد و هزینه بسیار مناسبی دارد. به همین دلیل زائران و گردشگران زیادی می توانند سفر به کربلای معلی را تجربه کنند.

راهنمای-سفر-به-کربلا

تور کربلا زمینی

همان طور گه گفته شد سفر به کربلا شامل سفر با اتوبوس و همین طور سفر با قطار می شود. در سفر با اتوبوس ابتدا باید ببینید که از شهر شما به مقصد کربلا مسیری در نظر گرفته شده یا نه. اگر از شهری که شما ساکن آن هستید اتوبوس به سمت کربلا حرکت کند، می توانید بلافاصله برای بلیط اقدام کنید. در غیر این صورت ابتدا باید خود را به شهرهایی که برای کربلا اتوبوس دارند برسانید.

با توجه به موقعیت استراتژیک عراق و چند تکه بودن مسیر بهتر است سفر خود را با تور انجام دهید. تور زمینی کربلا با اتوبوس به این صورت است که ابتدا مسافران به مرز مهران برده می شوند و سپس بعد از ورود به خاک عراق باز هم با اتوبوس به سمت کربلا حرکت می کنند. البته در این مسیر یک شب توقف وجود دارد. مسیر برگشت نیز دقیقا به همین همین صورت است.

از آن جایی که بلیط قطار مستقیمی از تهران به کربلا وجود ندارد، مسافران باید در طول مسیر سوار دو قطار شوند. البته شما یک بار به شرکت قطار داخل کشور هزینه می پردازید. شما به وسیله قطار داخلی به سمت مرز حرکت خواهید کرد. بعد از آن جا با اتوبوس به شهر بصره می روید. سپس با قطار بصره عازم کربلا می شوید. بابت تمام این مسیر تنها یک بار هزینه پرداخت می شود. همان طور که گفته شد تور زمینی با قطار و اتوبوس برگزار می شود. بسته به سلیقه تان و بودجه ای که در نظر گرفته اید می توانید بهتره گزینه را انتخاب کنید. البته اغلب آژانس های گردشگری تور زمینی را با اتوبوس در نظر گرفته اند.

تور-کربلا-زمینی

تور کربلا هوایی

طبیعتا سفر هوایی جزو راحت ترین و امن ترین سفرها است. دقیقا بهترین راه سفر به کربلا هم استفاده از هواپیما است. از نظر هزینه قطعا بلیط هواپیما از بلیط اتوبوس و قطار گران تر است اما این هزینه نسبت به سایر پروازها معقول است. به طوری که تور کربلا هوایی جزو سفرهای گران حساب نمی شود مگر این که خودتان شرایط ویژه ای را در نظر بگیرید. به عنوان مثال هنگام تهیه بیط می توانید از سه سطح کیفی اکونومی، بیزنس و فرست کلاس استفاده کنید که در بین آن ها بلیط های اکونومی ارزان ترین و بلیط های فرست کلاس گران ترین هستند. در مورد رزرو هتل نیز همین ماجرا صدق می کند. بهترین هتل های کربلا گران تر هستند و باعث می شوند هزینه های تان افزایش یابد.

از آنجایی که شهر کربلا فرودگاه بین المللی ندارد، تور کربلای هوایی از فرودگاه امام خمینی به مقصد فرودگاه نجف انجام خواهد شد. مدت این پرواز حدود دو ساعت است. سپس مابقی مسیر از نجف به کربلا به صورت زمینی است. پکیج های تور هوایی کربلا چند شب اقامت در نجف را نیز در نظر گرفته اند. در نجف می توانید علاوه بر استراحت به زیارت و گشت و گذار در شهر هم بپردازید.

به طور کلی تمام تورهای کربلا علاوه بر اقامت در کربلا چند شب اقامت در شهرهای دیگر مانند نجف، سامرا و یا کاظمین را در برنامه های خود دارند. البته معمولا اقامت در کاظمین یک شب در نظر گرفته می شود که این موضوع به مسائل امنیتی مربوط است.

تور-کربلا-هوایی

خدمات تور کربلا

برای تور کربلا مانند هر سفر دیگری خدماتی از طرف آژانس ها در نظر گرفته شده است. این خدمات شامل خرید بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل، گشت شهری، لیدر فارسی زبان، بیمه سفر، ترانسفر و اخذ ویزا می شود.

مدارک مورد نیاز برای سفر به کربلا (زمینی و هوایی)

سفر به کربلا مانند هر تور خارجی دیگر نیاز به پاسپورت دارد. پاسپورتی معتبر که اعتبار آن حداقل 7 ماه باشد. همین طور لازم است برای ورود به این کشور ویزا داشته باشید. ویزا عراق به دو صورت گروهی و انفرادی صادر می شود. معمولا تورها و کاروان ها به صورت گروهی ویزا می گیرند و البته در مواردی نیز برای هر یک از مسافران ویزای جداگانه دریافت می شود.

با ویزای گروهی برای زیارت کربلا هیچ فردی تنهایی نمی تواند وارد خاک عراق و یا خارج از آن شود. در واقع شما با کاروان آمده اید و باید با کاروان هم بازگردید. این ویزا اعتبار سه ماه دارد. یعنی از زمان صدور سه ماه فرصت دارید از ویزای تان استفاده کنید. هم ویزای گروهی و هم ویزای انفرادی برای زیارت کربلا به صورت یک بار ورود (سینگل) صادر می شود. فرقی نمی کند که ویزای تان اعتبار دارد یا نه، وقتی یک بار وارد خاک این کشور شدید نمی توانید برای بار دوم از همین ویزا استفاده کنید. قبلا برای اخذ ویزای زیارتی باید هزینه پرداخت می کردید اما در حال حاضر ویزای زیارتی کربلا رایگان است. همین طور مسافران برای خروج از کشور باید عوارض و مالیات آن را پرداخت کنند.

نکات مهم برای زائران کربلا

سفر به کشور دیگر با توجه به شرایطی مانند نوع اقلیم و آداب و رسوم مردم منطقه ویژگی های خاص خود را دارد. در ادامه بخشی از نکات مهم برای زائران عتبات را مرور می کنیم:

1- قبل از هر چیز فراموش نکنید شما در این سفر تنها نیستید و مردمی از کشورهای مختلف دنیا به کربلا می آیند. مردمی که الزاما تمام آن ها مسلمان نیستند اما باز هم برای ادای احترام به امام حسین (ع) به کربلا سفر می کنند. همین طور مسلمانان سنی زیادی برای زیارت به کربلا می آیند. بنابراین از رفتار های نژادپرستانه و تعصبات مذهبی پرهیز کنید. به زبان، پوشش، آداب و رسوم ملل مختلف، حتی اگر باب میل تان نیست، احترام بگذارید.

2- پوشش مناسب داشته باشید. فراموش نکنید شما به شهری مسلمان سفر می کنید که علاوه بر ساکنین خودش زائرین مسلمان زیادی را از جمله شیعه و سنتی دارد. بنابراین حتما پوششی مناسب و در خور انتخاب کنید.

3- از آن جایی که کربلا و به طور کلی عراق آب و هوای گرم و خشکی دارد، لوازم بهداشتی و کرم های ضد آفتاب با خود به همراه داشته باشید. بد نیست یک کرم سوختگی نیز همراه تان باشد تا اگر دچار آفتاب سوختگی شدید از آن استفاده کنید. عینک آفتابی و کلاه لبه دار نیز جزو ضروریات سفر است.

4- از آن جایی که برای زیارت، خصوصا در زمان اربعین، باید پیاده روی داشته باشید، حتما از کفش های مناسب و راحت استفاده کنید.

5- کربلا به دلیل اوضاع سیاسی و اجتماعی اش شهر خیلی لوکسی به حساب نمی آید. همین طور از نظر دارویی مشکلاتی دارد. بنابراین اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما برای زمان اقامت تان همراه داشته باشید. البته فراموش نکنید ورود بعضی داروها به کشورهای دیگر ممنوع است. حتما قبل از این موضوع با آژانس خود صحبت کنید. همین طور بهتر است نسخه پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

6- شارژر موبایل و تبلت تان را با خود ببرید. به علاوه داشتن یک پاوربانک برای مواقع ضروری بد نیست.

7- اگر تنهایی می خواهید در شهر بگردید، حتما شماره تلفن و آدرس هتل را همراه خود داشته باشید. همین طور شماره رئیس کاروان یا لیدر تور را نیز جایی بنویسید و همراه تان ببرید تا در صورت مشکل بتوانید از آن استفاده کنید.

8- به هیچ عنوان در جایی که شناختی از آن ندارید غذا و یا نوشیدنی مصرف نکنید. همان طور که گفته شد کربلا از نظر بهداشتی کمی ضعف دارد، بنابراین فقط در هتل یا رستورانی معتبر غذا بخورید.

9- از آن جایی که قوانین هر کشوری با کشور دیگر فرق دارد، قبل از عکسبرداری و فیلم برداری از ممنوع نبودن آن مطمئن شوید.

10- هنگام خرید یا تبدیل پول تان به دینار، از لیدر تور یا رئیس کاروان مشورت بگیرید. حتی بهتر است مقداری دینار از ایران با خود به همراه ببرید.

نکات-مهم-برای-سفر-به-کربلا

در نهایت باید بگوییم سفر به کربلا یک سفر معنوی و روحانی است که تاثیر آن را تا مدت ها در روحیه خود حس خواهید کرد. برای داشتن یک سفر منظم و برنامه ریزی مناسب، بهتر است از خدمات آژانس های مسافرتی استفاده کنید تا بتوانید بدون دغدغه به زیارت بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره، با کارشناسان ما در تماس باشید.

سایر تورها


نظرات


امتیاز 4.7 از 5 | از بین 882 امتیاز دهنده به تور کربلا

سید صادق reply date 1402/12/03

سلام ما از دفتر مسیر سبز تور کربلا گرفتیم ، تقریبا می تونم بگم همه چیز عالی بود ولی کیفیت غذا زیاد جالب نبود ، لطفا این رو هم اصلاح کنید ، انشالله سفر بعدی کربلا نایب زیاره هستیم .


پاسخ کارشناسان: اقا سید ارادت ، ممنون بابت انتقادی که نسبت به تور کربلا و کاروان ما داشتیم ، حتما سعی می کنیم در سفرهای بعدی کربلا رضایت شما رو جلب کنیم ولی عنایت داشته باشید سفر کربلا معنوی هست و هدف زیارت حرمین شرفین هست و ما با توجه به امکانات موجود خدمات رسانی زوار رو انجام می دهیم .
سعید reply date 1402/12/03

سلام ایا در تور کربلا شما آشپز و مداح هم دارید ؟


پاسخ کارشناسان: سلام وقت بخیر معمولا در تمام کاروان های تور کربلا آشپز و مداح و مدیر کاروان ایرانی حضور دارند .
نادری reply date 1402/10/29

سلاموقت بخیرببخشید اینکه میگید تور گروهی هست،یعنی واقعا تمامی افراد تور را باهم به گشت و زیارت میبرید؟


پاسخ کارشناسان: سلام بله تور کربلا بخاطر امنیت مسافران گروهی برگزار می گردد.
علی بابا زاده reply date 1402/10/27

سلام آیا تور کربلا شما در ایام ماه مبارک رمضان هم برگزار می شود ؟


پاسخ کارشناسان: سلام بله تور کربلا در ماه رمضان هم انجام می شود ولی هنوز قیمتها باز نشده ، همراه ماه باشید .
ابوالقاسم reply date 1402/09/21

سلام برای کربلا ویزا لازم هست ؟


پاسخ کارشناسان: سلام خیر تور کربلا نیاز به ویزا ندارد .
سید ابراهیم reply date 1402/09/21

شما حرکت های زمینیتون از کدام مرز برگزار میشه؟


پاسخ کارشناسان: سلام وقت بخیر معمولا از مرز مهران می باشد .
حسین reply date 1402/09/21

فقط از تهران دارید؟از شهر های دیگه برگزار نمیکنید...؟


پاسخ کارشناسان: سلام در حال حاضر تور گربلا فقط با اتوبوس برگزار می گردد.
محمد reply date 1402/09/21

هتل هاتون نزدیک به حرم هستند؟برای افراد مسن مشکلی پیش نمیاد؟


پاسخ کارشناسان: ما در تور کربلا سعی کرده ایم که با هتل های نزدیک حرم قرارداد داشته باشیم .
امیرپارسا reply date 1402/09/21

آیا تور کربلا انفرادی هم دارید؟


پاسخ کارشناسان: سلام خیر متاسفانه ، به جهت حفظ امنیت مسافران تور کربلا بصورت گروهی برگزار می گردد ولی در صورت درخواست مسافر امکان پذیر می باشد.
محمد حسین reply date 1402/09/20

تور زمینی با قطار دارین؟


پاسخ کارشناسان: سلام وقت بخیر در حاضر خیر.
رضا reply date 1402/09/20

ما با اژانس شما رفتیم کربلا همه چیز ب نسبت خوب بود ایشالله قسمت بشه باز بریم


پاسخ کارشناسان: سلام ممنون انشالله در سفرهای بعدی تور کربلا بتوانیم خدمتگذار زوار امام حسین باشیم .
زینب reply date 1402/09/20

هتل ها درجه الف هستن؟


پاسخ کارشناسان: سلام ما در تور کربلا هتل درجه الف و الف ویژه داریم که از قیمت افاوت زیادی ندارند .
فاطمه reply date 1402/09/20

شما با قطار هم دارین


پاسخ کارشناسان: سلام وقت بخیر خیر ما تور کربلا هوایی و زمینی با اتوبوس داریم
علی reply date 1402/09/20

تور شما مدیر کاروان هم داره


پاسخ کارشناسان: سلام بله از مبدا حرکت تور کربلا مدیر کاروان همراه شما خواهد بود
سمیه reply date 1402/09/20

شما در تور کربلا ایا سامرا و کاظمین هم می برید ؟


پاسخ کارشناسان: بله در صورت برقراری امنیت در کربلا معمولا برگزار می گردد.
سیده زینب reply date 1402/09/19

سلام ، چرا تور کربلا ۴ شب ندارید ؟


پاسخ کارشناسان: سلام بخاطر برنامه ریزی های انجام شده در تور کربلا که شامل 2 شب نجف و کاظمین و سامرا و کربلا معمولا 7 شب برگزار می گردد.
مجتبی reply date 1402/09/19

سلام وقت بخیر ، شما تور کربلا از مشهد هم دارید ؟


پاسخ کارشناسان: سلام بله هستیم در خدمتتون
ایرلاین
airplane icon
مدت زمان
duration icon